منافذ باز پوست

منافذ باز پوست

یکی از مشکلات پوستی خانم ها و آقایان در زمان مراجعه به متخصص پوست و مو ، منافذ باز موجود روی پوست و یا روزنه های پوستی هستند، این روزنه ها که نقش به سزایی در فیلترینگ پوست دارند ، در بسیاری از موارد باعث تنظیم چربی پوست نیز می شوند اما عواملی مانند رعایت نکردن رژیم درست غذایی و البته استفاده از لوازم آرایش نامناسب با پوست اندازه ی این روزنه ها را تحت تاثیر  قرار داده و منافذ موجود روی پوست را باز تر می نمایند.
منافذ باز پوستی
روزنه پوستی چیست؟

 

روزنه یا همان منافذ پوستـی در حقیقت محل خـروج چربـی از غدد چربی می باشد ، پوست از طریق این روزنه ها چربی های لایه های زیرین را به سطح پوست هدایت می کند  . در افرادی که تا حدودی این غدد فعال میب اشند و پوست چـربی دارند این منافذ بیشتر دیده می شود ( در همه افراد این منافذ وجود دارد ) ، زیرا چربی زیاد باعث باز شدن آن ها می گردد . راه کار های بسیاری برای کوچک کردن این منافذ و در واقع صاف شدن پوست ارائه شده است که انتخاب بهترین و موثرترین روش برای حل این مشکل توسط متخصص پوست و مو قابل تشخیص و انجام می باشد ؛  امکان بسته شدن منافذ به صورت کامل وجود نخواهد داشت زیرا با بستن این منافـذ محـل خـروج این غـدد بسـته شـده و باعـث بروز جـوش های  صورت می شوند. البته به اشتباه در جـامعه مرسوم است که این منافذ را میبندند. ولی در حقیقت اینگونه نیست .
روشهایی وجود دارد که میتوان این منافذ را غیر رویت کرد یعنی دیده نشوند .
وقــتی ترشحات چــربی در این منافــذ وجود داشته باشند بعلت اکسیده شدن مواد چربی در این منافذ برنگ تیره دیده میشوند . راحــترین روش این است که این ترشحـات چــربی را بوسـیله شستشو و کرمهای اسکراب از بین برد . شستشوی مکرر با صابونهای ضد جوش و اسکراب و بدنبال آن استفاده از کرم اسکراب به این امر کمک میکنند.

روش بعدی : با استفاده از کرم و ژلهای حاوی AHA که مقداری لایه برداری میکنند میتوان این منافـذ را غـیر رویـت کرد.روشـهای دیگری نیز وجود دارد که از جمله میکرودرم ابرشن و لایه برداری با لیزر و روش رادیو فرکونسی است.

برای دریافت اطلاعات جامع تر در این زمینه به دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر سلیمانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *