کک و مک

کک و مک

کک و مک لکه های قهوه ای روشن و تیره یا قرمز رنگ می باشد که در پوست صورت برخی از افراد مشاهده می شود. در ماه های مختلف سال این لکه ها پررنگ تر می شوند و بیشتر در پوست صورت جلب توجه می کنند بعنوان مثال در ماه های تابستان که هوا گرم تر می باشد کک و مک های صورت پررنگ تر می شوند و در نتیجه بیشتر نمایان می شوند . برخی از افراد از کک و مک های روی پوست صورت خود بسیار ناراضی می باشند و بدنبال یک روش و راه درمانی برای رهایی از این کک و مک ها می باشند که در ادامه مطلب در رابطه به روش های درمانی رفع کک و مک صورت توضیحاتی داده می شود .

درمان کک و مک

با استفاده از لیزر و IPL می توان کک و مک و لک های روی صورت را از بین برد . اشعه لیزر یا IPL در ناحیه مورد نظر تابانده می شود ، گرمای حاصل از این اشعه باعث تخریب ملانین اضافی می شود و در نتیجه رنگ پوست این نواحی به حالت عادی باز می گردد و در نتیجه کک و مک و لک های صورت از بین می رود .

در صورتی که از کک و مک و لک های روی پوست صورت خود رنج می برید برای از بین بردن آن می توانید از طریق های ارتباطی زیر راهنمایی و مشاوره های لازم را از دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو دریافت نمایید

تعداد جلسات درمانی

تعداد جلسات درمانی بستگی به شدت کک و مک و تعداد لکه ها دارد ، اما به طور معمول نیاز به ۱ تا ۴ جلسه درمانی می باشد

راهکارهایی برای جلوگیری از بروز کک و مک

 در برخی از افراد کک و مک بطور ژنتیکی وجود دارد اما در برخی دیگر علت بروز این کک و مک عوامل دیگری می باشد با رعایت موارد زیر می توان تا حدودی از بروز کک و مک جلوگیری کنید .

تا جایی که ممکن است باید از قرار گیری در معرض نور خورشید خودداری نمایید خصوصا در ساعات اوج تابش نور خورشید . حتما در زمان خروج از خانه از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید . قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی از علت های اصلی بروز کک و مک می باشد . ( زمانی که طولانی مدت قرار است در معرض نور خورشید قرار گیرید دو مرتبه هر چند ساعت یک بار به پوست خود کرم ضد آفتاب بزنید، همچنین استفاده از کلاه بسیار توصیه می شود . )

لامپ های خورشیدی که برای برنزه شدن مورد استفاده قرار می گیرد، آسیب بسیار جدی به پوست وارد می کند اشعه که در دستگاه های برنزه کننده مورد استفاده قرار می گیرد باعث تیره تر شدن پوست و نمایان شدن کک و مک می شود توصیه می شود از برنزه کردن پوست خودداری شود .

راه های ارتباطی دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

کانال تلگرام دکتر امیر سلیمانی: doctorsoleymani

اینستاگرام دکتر امیر سلیمانی: dr_amir_soleymani

شماره های تماس: ۰۹۰۱۲۲۲۲۱۱۸ – ۰۲۱۸۸۶۴۲۴۱۳

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *