پی آر پی

پی آر پی

پی آر پی

پلاسمایی که از خون گرفته می شود از پلاکت های موجود در خون غنی می شود پلاکت ها باعث می شود زخم ها زودتر بهبود پیدا کنند و همچنین به لخته شدن خون کمک می کند و دارای فاکتورهای رشدی هستند که به بازسازی سلول های بدن کمک می کنند . حال در روش پی آر پی پلاکت ها به قسمت مورد نظر تزریق می شود و بهبود آن قسمت از بدن کمک می کند.

موارد استفاده از پی آر پی

  • استفاده از پی آر پی در درمان ریزش مو انقلابی بزرگ محسوب شد. همچنین در افرادی که کاشت مو انجام می دهند پی آر پی می تواند روند بهبودی آنها را سریع تر کند  همچنین نتیجه را برای فرد ایده آل کند . در واقع افزایش تعداد پلاکت ها در یک منطقه زخمی، ظرفیت التیام بافت در آن منطقه شتاب خواهد یافت
  • با روش پی آر پی می توان زخم های قدیمی که به دلایل محتلفی مانند بریدگی و سوختگی به وجود آمده است را ترمیم کرد.
  • چین و چروک هایی که به دلایل افزایش سن به وجود آمده است با این روش تا حدود زیادی از بین خواهد رفت .
  • از بین بردن جای جوش و اثرات به وجود آمده از جوش
  • از بین بردن تیرگی   و پف زیر چشم

پی آر پی

پی آر پی چگونه عمل می کند؟

فاکتورهای رشدی که در پلاکت های خون وجود دارد باعث می شود حجم گردش خون افزایش پیدا کند و زمانی که پوست آسیب دیده می شود و یا از اینکه از حالت طبیعی به حالت آسیب دیده تبدیل می شود  روند ترمیم را در دوره التهاب تسریع می کند در واقع موادی که برای ترمیم نیاز است به مانند مواد غذایی به منطقه مورد نظر وارد می شود و اکسیژن رسانی بیشتر می شود. و فیبروپلاست ها که همان عامل اصلی رشد سلولی هستند با روش پی آر پی به راحتی تحریک می شوند و با فعالیت آنها محل آسیب دیده بهبود پیدا می کند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *