هیدرآدنیت چرکی

هیدرآدنیت چرکی

هیدرآدنیت چرکی

هیدرآدنیت چرکی یک بیماری مزمن و چرکی اسکار دهنده در پوست و بافت زیر جلدی است که در نواحی زیر بغل، کشاله ران و زیر پستان بیشتر مشاهده می شود.

و تنوع زیادی در شدت بالینی آن وجود دارد . بسیاری از موارد این بیماری، خصوصا در مناطق ران و فرج خفیف هستند و اشتباها به عنوان فرونکلوز عود کننده تشخیص داده می شوند . بروز این بیماری در افراد چاق شدید تر است .

در یک مطالعه در چند بیمار با هیدرآدنیت چرکی و آکنه کونگلوباتا، آرتروپاتی التهابی گزارش شد .

هیدرآدنیت چرکی

هیدرآدنیت چرکی

علائم هیدرآدنیت چرکی

کومدون ( جوش زیر پوستی سر سیاه یا سر سفید ) یا گاهی چند شکاف سطحی که در زیر پوست با هم ارتباط دارند. این ضایعه مشخص ، ممکن است سالها قبل از پیدایش نشانه ها وجود داشته باشد .

این بیماری برخلاف آکنه پس از شروع، پیشرونده و همیشگی می گردد . التهاب وسیع و عمقی درم ،منجر به پیدایش آبسه های بزرگ و دردناک می شود و فرآیند التیام، موجب تغییر دائمی درم می گردد.

در برخی از موارد جوش های ایجاد شده عمیق و دردناک هستند، و قطر آن ها حدود به 3 میلی متر می رسد البته گاهی بزرگتر هم می شود .

گاهی جوش های ایجاد شده به شکل ابسه در می آیند، که بعد از پارگی به زخم آبدار تبدیل می شود که منظره نازیبایی را بوجود می آورد، بروز این بیماری در زنانی که پوست تیره ای دارند نسبت به مردان بیشتر می باشد

احتمال بروز هیدرآدنیت چرکی بیشتر در چه افرادی می باشد ؟

احتمال بروز هیدرآدنیت چرکی، در افراد چاق با اضافه وزن بیشتر می باشد . احتمال بروز هیدرآدنیت چرکی در افرادی که نزدیکان آن ها به این بیماری پوستی مبتلا شده اند همچنین بیشتر می باشد .

درمان هیدرآدنیت چرکی

استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان هیدرآدنیت چرکی توصیه می شود ، اما با قطع مصرف آنتی بیوتیک متاسفانه جوش ها بر می گردند .

افرادی که چاق هستند و فعالیت بدنی زیادی دارند کاهش وزن می تواند در درمان کمک کننده باشد در این افراد احتمال ساییدگی پوست در محل وجود دارد .

هر فردی که مبتلا به هیدرآدنیت چرکی می باشد ممکن است از نوع خاصی از درمان نتیجه بگیرد، در برخی از افراد با استفاده از آنتی بیوتیک می توان نتیجه بهتری را دریافت کرد و در برخی دیگر با استفاده از کورتیکواستروییدها می توان این بیماری را درمان کرد . در صورتی که علائمی از این بیماری مشاهده کردید حتما به یک متخصص پوست مراجعه نمایید تا بهترین درمان را برای شما در نظر بگیرد .

راه های ارتباطی دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

کانال تلگرام دکتر امیر سلیمانی: doctorsoleymani

اینستاگرام دکتر امیر سلیمانی: dr_amir_soleymani

شماره های تماس: 09012222118 – 02188642413

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *