جوانسازی Rf

جوانسازی Rf

جوانسازی  Rf

Rfمخفف کلمه Fractionalradiofrequncy به معنی جوانسازی پوست میباشد . این امواج طیفی از امواج الکترومغناطیس می باشند که جهت عملکرد خود به گیرنده و فرستنده نیاز دارند مانند : امواج رادیو. هنگامی که این امواج در بافت پوست رد و بدل شوند تولید گرما خواهند کرد که از این اثر در جوانسازی پوست استفاده می شود. در این مقاله به موضوع جوانسازی  Rf خواهیم پرداخت .

 

جوانسازی Rf

 

 Rf در جوانسازی پوست

در تکنولوژی RF امواج رادیویی از بافت های بدن عبور کرده و موجب نوسان مولکول ها با فرکانس بالا وچرخش مولکول های قطبی در بافت میگردد.این روند سبب اعمال یک تحریک مکانیکی میکرونی به فیبرهای تکنولوژی کلاژن و الاستین موجود و تحریک و انقباض آنها خواهد شد . در ادامه روند درمان موجب برگشت استحکام وانعطاف پذیری خواهد شد . همچنین رویداد های فوق موجب تولید گرما در داخل موضع عبور امواج خواهد شد به شکلی که کاربر می تواند بدون آسیب رساندن به سطح پوست ، میزان گرما وعمق تقریبی تمرکز آن گرما را به طور دلخواه تنظیم کند .

این روند علاوه بر اعمال تحریک حرارتی به فیبر های کلاژن و الاستین موجود و تحریک شروع یک فازالتهابی ، منجر به تحریک فرآیند تولید کلاژن جدید و ایجاد ساختار ، پایه نوین برای پوست ظرف مدت حداکثر ۶ماه خواهد شد .

تکنولوژی Rf   به وسیله ی انرژی رادیو فرکوئنسی با درد قابل تحمل گرمایی بسیار مناسبی در پوست ایجاد خواهد کرد  و بلافاصله شروع به صاف کردن و سفت کردن پوست می کند ، این تکنولوژی باعث سفتی و قوام پوست می شود تمام بافت پوست را بهبود می بخشد . بعد از ۱ بار درمان سفتی قابل مشاهده میباشد واز نظرپزشکی ثابت شده که انواع پوستها کلاژن ها را باز سازی خواهند کرد .

 

RF به چه شکل عمل می کند؟

این تکنولوژی جدید  در حالی که به طور همزمان از لایه های سطحی پوست محافظت می کند ، انرژی  RF را به لایه های عمق پوست هدایت می کند . در روش های پیشین احتیاجی به سیستم خنک کننده نبود . از آن جهت همه ی انرژی را جهت  بهترین وسریع ترین نتیجه ممکن درمان می باشد.

 

RF برای چه افرادی مفید است؟

با در نظر گرفتن اینکه برای توقف کامل تاثیرات جاذبه  و زمان بر پوست هیچ روشی وجود ندارد ، تکنولوژی درمان RF راه حل خوب برای مبارزه با پیری توصیه میشود . RFکم درد وغیر تهاجمی با اثرات قابل سنجش فوری برای شرایط مختلف شناخته شده است . ناحیه های صورت و گردن را مناسب با نتیجه دلخواه بازسازی میکند وخطوط ریز و چین و چروک را صاف تر میکند . عضلات یا پوستی که براثر حاملگی ویا لیپوساکشن شل شده است سفت خواهد کرد .ازآنجایی که  RFاز هیچ اشعه مضری استفاده نمی کند و روش درمان فقط  شامل گرم کردن بافت زیر پوست می شود ، خانمها در هرسن و سال با هر نوع پوستی ، تیره یا روشن می توانند از این درمان بهره ببرند .

 

تعداد جلسات جهت درمان با RF :

درمان یک دوره شامل ۳ الی ۸ جلسه می باشد . هر جلسه حداکثر به ۲۰ دقیقه زمان خواهد برد البته بسته به نوع درمان هم دارد.  برای تداوم اثرات درمانی هر ۴ تا ۸ هفته یک جلسه درمان نگهدارنده نیاز می باشد .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *