تزریق چربی به پشت دست

تزریق چربی به پشت دست

تزریق چربی به پشت دست

با افزایش سن، سطح چین و چروک در پشت دست به علت کاهش حجم چربی در لایه های زیرین پوست، افزایش پیدا می کند. با استفاده از تزریق چربی به پشت دست و ایجاد حجم مجدد چربی، می توان مشکل کمبود چربی پشت دست را رفع نمود. جهت تزریق چربی به پشت دست، ابتدا باید چربی ها را از نواحی  دیگر بدن با استفاده از لیپوساکشن و یا لیپوماتیک استخراج نمود و بعد از غنی سازی چربی آن را به پشت دست تزریق کرد. معمولا چربی ها را از ناحیه شکم و پهلو و ران بر می دارند. زیرا چربی های این نواحی بیشتر می باشد. تزریق چربی به پشت دست، بیشتر در بین افراد میانسال  و مسن رایج می باشد. این عمل در افرادی که به صورت مادرزادی دچار کمبود چربی در پشت دست هستند نیز قابل انجام است.

اگر انتقال چربی با استفاده از تکنیک صحیح و به درستی انجام شود و انتقال یابد، ماندگاری آن بالاتر می باشد و بخش اعظم آن باقی می ماند. حدودا ۶ ماه تا ۱ سال بعد از اولین تزریق، جهت تزریق مجدد چربی به پشت دست باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نمود.

تزریق چربی به پشت دست

تزریق چربی به پشت دست

عوارض احتمالی چربی به پشت دست

اگر در هنگام تزریق چربی از تکنیک ها و اصول صحیح آن  به درستی انجام نشود. و یا فرد مراقبت های لازم بعد از جراحی را رعایت نکند، ممکن است عوارضی را برای فرد در بر داشته باشه. عوارض احتمالی چربی به پشت دست شامل موارد زیر می باشد:

  • جذب و آب شدن چربی انتقال یافته
  • ایجاد عفونت در پشت دست
  • حالت پشته پشته شدن و پخش نامنظم چربی در پشت دست

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی به پشت دست

  • مصرف منظم و کامل داروهایی که پزشک جهت پیشگیری از عفونت و کاهش ورم تجویز می نماید
  • استفاده از دستکش فشارنده، جهت پخش یکنواخت چربی ها در ناحیه پشت دست
  • جهت پیشگیری از ورم، بیمار باید دست خود را بالاتر از سطح قلب نگه دارد
  • جهت تزریق مجدد باید حدود ۶ تا ۱۲ ماه صبر کرد

 

افرادی که می خواهند تزریق چربی به پشت دست را انجام دهند، بهتر است که جهت جلوگیری از عوارض احتمالی تزریق چربی به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمایند، زیرا متخصص پوست با آناتومی دست آشنایی کامل دارد و این امر باعث می شود که در هنگام تزریق آسیبی به تاندون ها و رگ های عصبی دست وارد نشود، دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو در زمینه جوانسازی پوست و خدمات زیبایی و درمانی پوست، خدمات ارزنده ای را به مشتریان عرضه می نماید. در صورت تمایل می توانید، جهت تعیین نوبت از طریق شماره های درج شده بر روی سایت و یا از طریق صفحات اجتماعی اینستاگرام و تلگرام دکتر امیر سلیمانی اقدام نمایید

 

راه های ارتباطی دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

کانال تلگرام دکتر امیر سلیمانی: doctorsoleymani

اینستاگرام دکتر امیر سلیمانی: dr_amir_soleymani

شماره های تماس: ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۳۵۶۲۴۸۸۶۳ – ۰۲۱۸۸۶۴۲۴۱۳

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *