تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

آیا در مورد اقدامات قبل و بعد از تزریق بوتاکس چیزی می دانید ؟در این مقاله می خواهیم در مورد تزریق بوتاکس به صورت کامل توضیح دهیم.

دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست ، مو و زیبایی جهت ارتباط می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید .شماره تماس ونک و شهر قدس به ترتیب عبارتست از : : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ – ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸

می دانید که همیشه اولین برخورد چهره ی شما به خاطر خواهد ماند. نیمی از جذابیت هر فرد به چهره ی او بستگی دارد. به همین دلیل متخصص پوست تاکید خواهد کرد که صافی و شفافیت پوست اهمیت زیادی دارد. افراد برای اینکه جذابیت چهره شان را حفظ کنند به دنبال راه های گوناگون هستند.
یکی از روشهای جوانسازی پوست بوتاکس است. بوتاکس به خوبی می تواند جذابیت پوست شما را حفظ نماید. با تزریق بوتاکس می توانید چین و چروک پوستتان را به زودی رفع کنید و پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

پوست ممکن است به دلایلی دچار پیری شود. برخی از علل پیری پوست عبارتند از:

 • عدم مراقبت کافی از پوست
 • بیماری های پوستی
 • آفتاب
 • تغییرات هورمونی
 • مسائل ژنتیکی
 • نازک شدن پوست
 • تغییرات استخوانی
 • آلودگی شیمیایی

با بوتاکس می توان به راحتی چین و چروک های پوست را از بین برد.

تعریف بوتاکس

بوتاکس شکل تغییر یافته ی سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. این سم در حالت معمولی باعث بروز مسمومیت غذایی می شود. با تغییر در ساختمان این سم بوتاکس را می سازند. با تزریق بوتاکس می توان تغییرات زیادی در پوست ایجاد کرد.  بوتاکس موارد کاربردی زیادی  دارد. از بوتاکس جهت زیبایی و درمان استفاده می شود. در زیبایی می توان از بوتاکس برای رفع چین و چروک های پوست استفاده کرد. متخصص پوست در زمینه ی درمان از بوتاکس برای درمان میگرن و همچنین برای کاهش تعریق زیر بغل می تواند استفاده کند.
برخی دیگر از کاربردهای بوتاکس عبارتند از:
لیفت ابرو
درمان دردهای موضعی
رفع چین و چروک گردن
رفع خطوط افقی پیشانی
کاهش نمایش لثه در هنگام خندیدن
رفع چین و چروک اطراف چشم

مزایای بوتاکس

بوتاکس مزایای بسیاری دارد. یکی از مهم ترین مزایای بوتاکس کم بودن دوره نقاهت است. بعد از تزریق بوتاکس فرد به زودی می تواند به روال زندگی عادی خود بازگردد. بوتاکس خاصیت ض سرطانی دارد و همچنین ضد افسردگی است.
البته باید از بوتاکس مرغوب استفاده نمود تا نتیجه ای مفید را شاهد بود. اگر ازبوتاکس نا مرغوب یا بوتاکس تاریخ گذشته استفاده کرد بی شک عوارضی را به دنبال خواهد داشت.
اگر از بوتاکس نا مرغوب و منقضی استفاده شود عوارضی مانند افتادگی پلک و تورم زیاد را به دنبال خواهد داشت. حساسیت های پوستی و التهابات شدید نیز از دیگر عوارض بوتاکس است.

آیا بوتاکس درد دارد؟

یکی از نگرانی هایی که اغلب افراد دارند درد بوتاکس است. بهتر است بدانید که بوتاکس درد نخواهد داشت. زیرا قبل از اینکه تزریق بوتاکس انجام شود، به محل مورد نظر بی حسی موضعی تزریق می کنند و یا با کمپرس یخ آن ناحیه را بی حس می کنند. هنگام تزریق بوتاکس بیمار تنها سوزش مختصری را حس خواهد کرد. اگر بعد از بوتاکس هم دردی وجود داشته باشد خیلی مختصر است و با گذاشتن کمپرس بر روی محل بوتاکس درد رفع خواهد شد.
سوزن هایی که به کمک آنها تزریق بوتاکس را انجام می دهند بسیار ظریف هستند و باعث بروز درد نمی شوند. حتی در برخی مواقع نیازی به بی حسی و کمپرس یخ هم نمی باشد.

تزریق-بوتاکس

تزریق بوتاکس

افتادگی پوست

یکی دیگر از نگرانی های افراد این است که بعد از مدتی که تزریق بوتاکس قطع شود پوست دچار افتادگی بیشتر می شود و چین و چروک هایش بیشتر می شود. اما بهتر است بدانید که این تصورات کاملا اشتباه است. بعد از اینکه اثرات بوتاکس از بین برود فرد مجدد می تواند عضلات صورت خود را چین دهد اما پوست وی دچار چین و چروک بیشترنخواهد شد.

آیا بوتاکس همه ی چین و چروک ها را رفع می کند؟

برخی بر این باورند که به کمک بوتاکس هر نوع چین و چروکی را می توان رفع نمود. اما بهتر است بدانید که این امر بستگی به نوع و عمق چین و چروک دارد. بهتر است بدانید که بوتاکس را نمی توان به همه ی نقاط صورت تزریق نمود.  در برخی مواقع ممکن است که لازم باشد علاوه بر تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک ها از راه های دیگری نیز استفاده نمود. در صورتی که حرکت عضلات باعث شود که چین و چروک به وجود آید تنها با تزریق بوتاکس می توان این مشکل را برطرف نمود. اما ممکن است چین و چروک در حالت عادی نیز وجود داشته باشد. در این صورت باید بعد از تزریق بوتاکس از تزریق ژل نیز استفاده نمود.

ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس به مسائل زیادی بستگی دارد.  مواردی چون جنس بوتاکس، پوست فرد و نحوه ی تزریق بوتاکس در ماندگاری بوتاکس تاثیر دارد. همچنین باید توجه داشت که محل تزریق بوتاکس را به درستی تشخیص داد. البته این مورد باید توسط متخصص پوست تشخیص داده شود. ماندگاری بوتاکس بین ۳ تا ۶ ماه است.

 

بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

برخی از افراد بهتر است که تزریق بوتاکس انجام ندهند. افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند یا افرادی که دارای چین و چروک خیلی عمیق هستند نباید تزریق بوتاکس انجام دهند. همچنین افرادی که بیماری های عصبی و روانی دارند یا افرادی که بیماری های عفونی والتهابی دارند، خانم های باردار، خانم های شیر ده، افراد زیر ۱۸ سال، کسانی که دچار اختلالات انعقادی هستند و افرادی که دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

اقدامات قبل از بوتاکس

اولین کاری که باید انجام شود بررسی وضعیت عضلات شماست. پزشک باید عضلات شما را بررسی کند و مطمئن شود که عضلاتتان مناسب است. خوردن برخی داروها که ممکن است خطر خونریزی و کبودی را کاهش دهد ممنوع است. همچنین بهتر است که چند روز قبل از تزریق بوتاکس از مصرف چای سبز بپرهیزید.

 

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس

 • بعد از تزریق بوتاکس هر گونه ورم و کبودی بسیار طبیعی است و جز عوارض کوتاه مدت محسوب می شود که بعد مدت کوتاهی برطرف خواهد شد .
 • در صورت هر گونه کبودی می توانید از لوازم آرایشی برای پوشاندن استفاده کنید و هیچ گونه مانعی ندارد.
 • بعد از تزریق بوتاکس تا ۴ الی ۵ ساعت از دراز کشیدن خودداری کنید و سعی کنید به صورت عمودی قرار بگیرید .
 • بعد از تزریق بوتاکس انجام دادن فعالیت های روزانه در صورتی که سبک باشد مانعی ندارد از انجام دادن کارهای سنگین در روز اول خودداری کنید .
 • بعد از تزریق بوتاکس داشتن سردرد طبیعی است ( در صورت سردرد می توانید از مسکن های معمولی استفاده کنید ).
 • بهتر است برای جلوگیری از کبودی از کمپرس سرد به مدت دو یا سه ساعت به صورت متناوب استفاده شود .
 • افرادی که برای اولین بار بوتاکس تزریق می کنند امکان دارد دارای افت پلک شوند این مساله طبیعی است و جای نگرانی ندارد .
 • بعد از دو یا سه هفته بعد از تزریق بوتاکس لازم است بیمار به صورت مجدد به متخصص پوست مراجعه کند تا ترمیم بوتاکس صورت بگیرد ( توجه داشته باشید بعد از اثر تزریق بوتاکس امکان دارد در برخی نقاط بوتاکس کم تر اثر کرده باشد به همین منظور جلسه ی ترمیم به منظور چکاب کامل صورت انجام می شود و ترمیم رایگان می باشد).
 • در روز اول بعد از تزریق بوتاکس از ماساژ دادن خودداری کنید .
 • بعد از تزریق بوتاکس برای نتایج کلی لازم است تا ۲ هفته صبر کنید .
 • یکی از کاربردهای مهم بوتاکس برای از بین بردن تعریق زیر بغل و کف دست است که بعد از تزریق بین ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارد .

یکی از نکات بسیار مهم در تزریق بوتاکس انتخاب متخصص پوست است توجه داشته باشید که بوتاکس باید زیر نظر متخصص انجام شود و در جای مناسب زده شود برای مثال اگر تزریق در جای نادرست مانند اطراف دهان زده شود ، عضلات ناحیه زده شده  تا مدتی فلج می شود و فرد در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن با مشکل مواجه می شود .

مقاله های مرتبط سایت دکتر امیر سلیمانی عبارتست از :

زگیل ها

کهیر های فیزیکی

بیماری پمفیگوس

آبله مرغان

تبخال تناسلی

زونا و درمان آن

دکتر سلیمانی متخصص پوست

آدرس مطب ونک : خیابان ولی عصر ، بالاتر از میدان ونک ، کوچه برادران شریفی ، پلاک ۶۱ ، واحد ۱ ، ساختمان پزشکان خشایار

تلفن تماس : ۸۸۶۴۲۴۱۳ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۱ -۰۹۰۱۲۲۲۲۱۱۸

آدرس مطب شهر قدس : میدان قدس- بلوار امام خمینی – جنب داروخانه رستمی- ساختمان پزشکان مهدیه- طبقه ۴ واحد۱۰
شماره تماس :  ۰۹۰۱۴۴۴۴۱۱۸ – ۰۹۳۵۳۵۳۸۶۴۰

کلینیک کاشت مو عباس آباد ،مفتح شمالی، خ نقدی، پلاک۱۰

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *