بیماری پوستی ویتیلیگو

بیماری پوستی ویتیلیگو

بیماری پوستی ویتیلیگو

بیماری پوستی ویتیلیگو یا لک و پیس به شکل لک های سفید تا شیری در نقاط مختلف بدن مشاهده می شود این لکه ها آزر دهنده نیستند و بدون خارش هستند. در نواحی مختلف بدن مانند دور چشم، زانو، آرنج ها و انگشتان دست و پا این لکه های سفید تا شیری می توانند ظاهر شوند. معمولا در قطر بین 2 تا 3 میلیمتر تا چند سانتی متر این لکه ها می توانند ایجاد شوند در صورتی که بیماری پوستی ویتیلیگو پیشرفت کند می تواند تمامی نواحی بدن را فراگیرد.

لکه های بیماری پوستی ویتیلیگو می توانند به اندازه سرسوزن یا بصورت گسترده در نواحی مختلف بدن ایجاد شوند. بیماری پوستی ویتیلیگو در شکل های مختلفی می تواند خود را نشان دهد این بیماری پوستی ممکن است فقط در یک نقطه خاص مشاهده شود که در این صورت با آن نوع کانونی گفته می شود و در برخی موارد ممکن است این لکه های سفید تا شیری در همه نواحی بدن به شکل پراکنده مشاهده شود.

بیماری پوستی ویتیلیگو

علائم بیماری پوستی ویتیلیگو

یکی از نشانه های اصلی بیماری پوستی ویتیلیگو ایجاد لکه های سفید تا شیری بروی نقاط مختلف بدن است که این لکه ها بدون خارش هستند. بطور کل در بیماری پوستی ویتیلیگو لکه هایی کمرنگ تر یا بدون رنگ نسبت به پوست طبیعی در نواحی مختلف بدن ایجاد می شوند. در صورتی که این بیماری پوستی نادیده گرفته شود به نواحی دیگر بدن پیشرفت می کند در نتیجه در صورت مشاهده این لکه ها حتما به یک متخصص پوست مراجعه نمایید. دکتر امیر سلیمانی در این زمینه راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند و بهترین روش درمانی را برای درمان این بیماری پوستی انتخاب می کنند.

علت بیماری پوستی ویتیلیگو

بیماری پوستی ویتیلیگو در نواحی از بدن که بیشتر در معرض نور خورشید هستند بروز می کند. بیماری پوستی ویتیلیگو زمانی ایجاد می شود که سلول های تشکیل دهنده ملانین می میرند و یا دیگر ملانین تولید نمی کنند.در واقع این بیماری بر اثر عملکرد نادرست سلول های رنگدانه پوست ایجاد می شود.

برخی از خدمات دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو:

راه های ارتباطی دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

کانال تلگرام دکتر امیر سلیمانی: doctorsoleymani

اینستاگرام دکتر امیر سلیمانی: dr_amir_soleymani

شماره های تماس: 09012222118 – 02188642413

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *