انواع گزش و گاز گرفتگی

انواع گزش و گازگرفتگی

انواع گزش و گازگرفتگی

زنبورها

پس از گزش زنبور که از شایعترین گزش حشرات می باشد در ابتدا یک درد بسیار تیزی ایجاد می شود و به دنبال آن سوزش، که در عرض چند روز برطرف می شود . در ناحیه گزش تورم بارزی مشاهده می شود که می توان برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده نمایید در صورت واکنش شدید و بروز آلرژی حتما به یک پزشک مراجعه نمایید.

انواع گزش و گاز گرفتگی

انواع گزش و گاز گرفتگی

 عنکبوت قهوه ای گوشه گیر

گزش این نوع از عنکبوت که به رنگ قهوه ای یا زرد است موجب نکروز پوستی می شود که بعد از گزش درد موضعی شروع می شود . در محل گزش کهیر، قرمزی و تورم مختصری ایجاد می شود .

 گزش کک

گزش کک  باعث ایجاد ضایعات پوستی خارش دار و به رنگ قرمز بروی اندام تحتانی بخصوص اطراف مچ ها و دور کم می شود . در ابتدا در هنگام گزش کک نقاط قرمز رنگ کوچکی دیده می شود سپس دسته ای از ضایعات کهیر مانند یا دستجات پاپولی قرمز خارش دار مشاهده می شود. برای درمان می توانید از ضد خارش های موضعی استفاده نمایید. استفاده از آنتی بیوتیک در درمان ضایعات عفونی توصیه می شود.

 گزش مورچه آتشین

مورچه های آتشی جثه کوچکی دارند که بدون بال هستند سر این نوع از مورچه ها بزرگ و به رنگ زرد، قزمز یا سیاه است با گزش این حشره ضایعات پسوریازیس چرک دار یا پوسچولر ایجاد می شود که بسیار دردناک می باشند .در محل گزش این حشرات در ابتدا یک سوزش احساس می شود و پس از آن یک درد تیزی حس می شود . برای درمان می توانید از پاسمان مرطوب و ضد خارش موضعی استفاده نمایید بهتر است برای درمان به یک متخصص پوست مراجعه نمایید شاید در موارد شدیدتر نیاز به روش های درمانی دیگری باشد.

تب منقوط کوه های راکی

در این بیماری که توسط کنه منتقل می شود از راه خون میکروب در تمام بدن پخش می شود . تب منقوط کوه های راکی بیشتر در فصل تابستان در برزیل و بخش جنوب ایالات متحده مشاهده می شود. از نشانه ها این بیماری می توان به  سر درد شدید، شروع ناگهانی تب ، استفراغ و درد عضلانی اشاره کرد. برای درمان می توانید از آنتی بیوتیک استفاده نمایید

راه های ارتباطی دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

کانال تلگرام دکتر امیر سلیمانی: doctorsoleymani

اینستاگرام دکتر امیر سلیمانی: dr_amir_soleymani

شماره های تماس: 09012222118 – 02188642413

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *