اطلاعیه انجمن متخصصین پوست ایران

برکسی پوشیده نیست که تبلیغات گسترده و غیرواقعی در حوزه پوست و زیبایی و ورود تاسف‌بار افراد غیر متخصص و فاقد صلاحیت به عرصه درمان های پوستی واعمال زیبایی با مطامع مالی و سودجویی، چه صدمات جبران‌ناپذیری را به سلامت جسم و روح بیماران و مراجعه کنندگان وارد آورده است.

لذا انجمن متخصصین پوست ایران بر خود فرض و لازم می داند به منظور ارتقاي سطح آگاهی آحاد جامعه و کاهش آسیب ها و تهدیدها در این حوزه از سلامت، مطالبی به شرح ذیل ارائه نماید:

عنوان «متخصص پوست» به پزشکانی اطلاق می‌شود که‌ پس از طی دوره هفت ساله پزشکی عمومی در آزمون دستیاری تخصصی بیماریهای پوست وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی (يا مقطع تخصصي فوق در دانشگاههاي معتبر خارج از كشور) پذیرفته شده و دوره های آموزش تخصصیِ تشخیص و درمان کلیه بیماریهای پوست، مو و ناخن را سپری نموده باشد.

آموزش های اختصاصی این دوره ازتخصص، برساختمان، عملکرد، تظاهرات بیماری‌های پوستی و نحوه درمان آنها بوده، به گونه ای که فرد متخصص پوست را به درجه ای از تسلط و خبرگی می رساند که قادر است بسیاری از اعمال جراحی، کاشت مو، تکنیک های مختلف جوانسازی، بهبود ظاهر و زیبایی پوست و رفع مشکلات پوستی را با انواع داروها وتجهیزات درمانی‌ و زیبایی همچون لیزر و… دربالاترین سطح اطمینان و نتیجه به انجام رساند.

این انجمن به عنوان تنها نهاد رسمی متخصصین پوست کشور تاکید مینماید: در هنگام مراجعه به پزشک به وجود عبارت «متخصص پوست» بر روی مهر و تابلو پزشک دقت فرمائید. همچنین داشتن لوگو مخصوص بر سرنسخه و مهر و همچنين شماره عضویت در انجمن متخصصین پوست ایران از بدیهی ترین وضروری ترین مستندات متخصصین پوست می باشد.

لازم به ذکر است، لیست متخصصین پوست کشور و محل فعالیت آنها درسایت www.Irsod.net در دسترس عموم بوده و کلیه متقاضیان استفاده از خدمات این دسته از پزشکان با مراجعه به این سایت و یا تماس با شماره تلفنهای ۸۸۲۰۲۹۱۴-۰۲۱ و ۸۸۲۹۲۹۱۵-۰۲۱ می‌توانند از وجود نام پزشک مورد نظر درلیست متخصصین پوست کشور و همچنين آدرس فعالیت این پزشکان مطلع گردند.