استریا پوستی

استریای پوست

استریای پوست

استریای پوستی در بیشتر خانم ها و یا آقایانی که افزایش وزن داشته اند و یا زنانی که در اثر بارداری پوستشان کشیده شده است ،دیده می شود این خطوط به شکل برجسته دیده می شوند  و به رنگ های صورتی  و یا بنفش دیده می شوند و بیشتر در مناطقی مانند روی شکم، زیر بازو، ران، پستان یا باسن و به طور کل در مکان هایی که چربی زیادی ذخیره می شود، به وجود می آیند.استریای پوستی بیشتر در لایه میانی پوست به وجود می آید که در واقع این قسمت مسوول حفظ شکل پوست است.

چه افرادی مستعد استریای پوستی هستند

  • افراد چاق
  • کسانی که در دوران بلوغ رشد سریع جسمی دارند
  • کسانی که به بیماری های غدد درون ریز مبتلا هستند
  • کسانی که برای مدت طولانی از داروهای کورتون دار استفاده کرده اند.
  • پس از دوران بارداری

دلیل اصلی به وجود آمدن این ترک های پوستی کشیدگی پوست است و به اندازه اندکی وراثت نیز در پیدایش ترک پوستی نقش دارد.

استریا پوستی

 

بلوغ جنسی و ترک پوستی: بدن در این دوران تحت تاثیر تغییرات هورمونی قرار می گیرد و با شروع بلــوغ، جــثه افراد به طـور سریع رشد می کند  و در نتـیجه، در نواحـی تحت کشش دچار ترک هایی می شود.

 

بارداری و ترک پوستی: سن اولین بارداری در به وجود آمدن ترک های پوستی بسیار حائز اهمیت است و احتمال بروز ترک های پوستی در خانم هایی که اولین بارداری آنها بعد از ۳۵ سالگی است کمتر است. این ترک ها، معمولاً بعد از ماه ۴ بارداری  و یا بعد از زایمان ایجاد شوند.

 

 درمان استریای پوستی

در حالتی که استریای پوستی درمان نشود تغییر رنگ می دهند و اقدام به درمان در همان مراحل ابتدایی که خطوط صورتی رنگ هستند بسیار موثرتر واقع می شود در مراحل ابتدایی شاید از داروها  و یا کرم های مخصوص استفاده شود که استفاده از آنها در غلظت های مختلف تاثیر گذار هستند .

لیزر فرکشنال نیز باعث از بین رفتن این خطوط می شود که بهتر است به مدت سه تا شش جلسه  و همزمان با دارو انجام بگیرد معمولا نتیجه بعد از گذشت چهار هفته از لیزر دیده می شود  و دیدن نتیجه کامل به تعداد جلسات لیزر فرکشنال بستگی خواهد داشت.

لیزر آر اف فرکشنال: در این روش علاوه بر اینکه بعد از گذشت تعداد جلسات متعدد ترک ها محو و کم رنگ می شوند ، پوست منطقه نیز سفت تر می شود که این اثر به طور خاص در شکم و ران و بازو بسیار جلب توجه می کند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی متخصص پوست و مو

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *