جوانسازی Rf

جوانسازی Rf

جوانسازی  Rf

Rfمخفف کلمه Fractionalradiofrequncy به معنی جوانسازی پوست میباشد . این امواج طیفی از امواج الکترومغناطیس می باشند که جهت عملکرد خود به گیرنده و فرستنده نیاز دارند مانند : امواج رادیو. هنگامی که این امواج در بافت پوست رد و بدل شوند تولید گرما خواهند کرد که از این اثر در جوانسازی پوست استفاده می شود. در این مقاله به موضوع جوانسازی  Rf خواهیم پرداخت .

 

جوانسازی Rf

 

 Rf در جوانسازی پوست

در تکنولوژی RF امواج رادیویی از بافت های بدن عبور کرده و موجب نوسان مولکول ها با فرکانس بالا وچرخش مولکول های قطبی در بافت میگردد.این روند سبب اعمال یک تحریک مکانیکی میکرونی به فیبرهای تکنولوژی کلاژن و الاستین موجود و تحریک و انقباض آنها خواهد شد . در ادامه روند درمان موجب برگشت استحکام وانعطاف پذیری خواهد شد . همچنین رویداد های فوق موجب تولید گرما در داخل موضع عبور امواج خواهد شد به شکلی که کاربر می تواند بدون آسیب رساندن به سطح پوست ، میزان گرما وعمق تقریبی تمرکز آن گرما را به طور دلخواه تنظیم کند .

این روند علاوه بر اعمال تحریک حرارتی به فیبر های کلاژن و الاستین موجود و تحریک شروع یک فازالتهابی ، منجر به تحریک فرآیند تولید کلاژن جدید و ایجاد ساختار ، پایه نوین برای پوست ظرف مدت حداکثر ۶ماه خواهد شد .

تکنولوژی Rf   به وسیله ی انرژی رادیو فرکوئنسی با درد قابل تحمل گرمایی بسیار مناسبی در پوست ایجاد خواهد کرد  و بلافاصله شروع به صاف کردن و سفت کردن پوست می کند ، این تکنولوژی باعث سفتی و قوام پوست می شود تمام بافت پوست را بهبود می بخشد . بعد از ۱ بار درمان سفتی قابل مشاهده میباشد واز نظرپزشکی ثابت شده که انواع پوستها کلاژن ها را باز سازی خواهند کرد .

 

RF به چه شکل عمل می کند؟

این تکنولوژی جدید  در حالی که به طور همزمان از لایه های سطحی پوست محافظت می کند ، انرژی  RF را به لایه های عمق پوست هدایت می کند . در روش های پیشین احتیاجی به سیستم خنک کننده نبود . از آن جهت همه ی انرژی را جهت  بهترین وسریع ترین نتیجه ممکن درمان می باشد.

 

RF برای چه افرادی مفید است؟

با در نظر گرفتن اینکه برای توقف کامل تاثیرات جاذبه  و زمان بر پوست هیچ روشی وجود ندارد ، تکنولوژی درمان RF راه حل خوب برای مبارزه با پیری توصیه میشود . RFکم درد وغیر تهاجمی با اثرات قابل سنجش فوری برای شرایط مختلف شناخته شده است . ناحیه های صورت و گردن را مناسب با نتیجه دلخواه بازسازی میکند وخطوط ریز و چین و چروک را صاف تر میکند . عضلات یا پوستی که براثر حاملگی ویا لیپوساکشن شل شده است سفت خواهد کرد .ازآنجایی که  RFاز هیچ اشعه مضری استفاده نمی کند و روش درمان فقط  شامل گرم کردن بافت زیر پوست می شود ، خانمها در هرسن و سال با هر نوع پوستی ، تیره یا روشن می توانند از این درمان بهره ببرند .

 

تعداد جلسات جهت درمان با RF :

درمان یک دوره شامل ۳ الی ۸ جلسه می باشد . هر جلسه حداکثر به ۲۰ دقیقه زمان خواهد برد البته بسته به نوع درمان هم دارد.  برای تداوم اثرات درمانی هر ۴ تا ۸ هفته یک جلسه درمان نگهدارنده نیاز می باشد .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر امیر سلیمانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =